דף הבית » קרן אור – ייעוץ והכוונה בהתאמת דיור מוגן לבני גיל הזהב

קרן אור – ייעוץ והכוונה בהתאמת דיור מוגן לבני גיל הזהב

לייעוץ והכוונה במציאת פתרון דיור

שירות לציבור ללא עלות
התקשרו: 073-7028677

איכות החיים עולה משנה לשנה, וזה נכון במידה רבה עבור בני גיל הזהב. רבים מהם מעוניינים ליהנות ככל שניתן בשנות חייהם המאוחרות. אחת הדרכים היעילות לעשות זאת היא באמצעות מוסדות דיור מוגן, המציעים תנאים נוחים ולעיתים יוקרתיים. יחד עם ההכרה ביתרונות מוסדות הדיור המוגן עלה גם מספרם בישראל, כך שכיום נדרש להשקיע מחשבה בבחירת המקום ובקבלת החלטות אחרות הקשורות למגורים בו.

באמצעות גורמים שונים המספקים ייעוץ והכוונה – לעיתים ללא תשלום – הדרך לקבלת ההחלטה הטובה ביותר עבור הקשיש ומשפחתו הופכת להיות קצרה ופשוטה פי כמה.

המטרה: למצוא את המקום המושלם

העובדה שבישראל פועלים מגוון מוסדות לדיור מוגן, לעיתים אפילו באזור גיאוגרפי נתון, היא בגדר חדשות מצוינות. אלא שהיא מביאה לאותו צורך שהזכרנו מעלה: לקבל את ההחלטה רק לאחר ששוקלים אותה מכל הכיוונים. השלב הראשון הוא מיפוי האפשרויות העומדות עבור האדם המבוגר.

חברות המספקות ייעוץ והכוונה יכולות לבחון בשלב ראשון את מצבו התפקודי, באמצעות שיחת היכרות וחוות דעת רלוונטיות, ולהמליץ לו בהתאם לכך על מוסדות שיכולים להתאים לצרכים הנקודתיים שלו כמו כפפה ליד. לא תאמינו עד כמה השירות הזה חוסך מאמצים ומקרב את הלקוחות לעבר ההחלטה המושכלת.

הבנת הצרכים של בני הגיל השלישי

כאשר נכנסים בעובי הקורה, אפשר להבחין בלא מעט משתנים שרצוי שיילקחו בחשבון לאורך הדרך. יש לראות קודם כול מהי אוכלוסיית היעד של המוסד לדיור מוגן: רובם ככולם פונים לקשישים בעלי יכולת תפקוד עצמאית, אבל גם את ההגדרה הזו ניתן לעיתים לחלק. באמצעות החברה המייעצת ניתן לסקור את רשימת השירותים הספציפיים שמציע המוסד לדיור מוגן.

כיום רוב המוסדות לדיור מוגן מציעים איכות חיים גבוהה – חדרים מפנקים ומרווחים, בריכת שחייה, מתחם ספא, חדר כושר, פעילויות לשעות הפנאי וכדומה – אבל התמונה הנקודתית שונה ממקום למקום.

למרות יכולת התפקוד הגבוהה של האדם המבוגר המגיע למוסד לדיור מוגן, עדיין הציפייה היא למקום שיספק עבורו שירותים הכרחיים במידת הצורך. לאחר הבנת הצרכים, הנעשית באמצעות הצוות המקצועי של החברה המייעצת, מתבצעת סקירה נוספת – הפעם של שירותי המוסדות לדיור מוגן, דוגמת טיפול רפואי או פרא-רפואי במידת הצורך, עזרה סוציאלית וכיוצא בזה.

סיוע בהוזלת עלויות

אחד החסרונות העיקריים של מוסדות דיור מוגן, אם ניתן להגדיר זאת ככה, היא שהמחיר שלהם גבוה בהשוואה למוסדות אחרים המיועדים לבני גיל הזהב. זאת ועוד, למרות רשימת הזכויות הארוכה המיועדת לקשישים, הכוללת מימון חלקי של השהות שלהם במוסדות שונים, כך הם לא צפויים לקבל מימון ממוסדות דוגמת המוסד לביטוח לאומי או קופות החולים.

עם זאת, יש לא מעט דרכים באמצעותן ניתן להוזיל את עלויות השהות, או אפילו להפוך את חלום המגורים היוקרתיים בגיל הזהב למוחשי. חברות ייעוץ והכוונה יוכלו להמליץ לקשיש מה עליו לעשות על מנת להקל על הצד הכלכלי של השהות במקום, דוגמת שימוש בחסכונות העומדים לרשותו או אפילו בנכסיו. הדוגמא הנפוצה היא משכנתא הפוכה, הניתנת כנגד נכס מגורים קיים.

קרן אור – חברה שדואגת לכם

קרן אור היא חברה המספקת ייעוץ והכוונה מקיפים לבני גיל הזהב, כולל בסוגיה החשובה של בחירת מקום דיור. החברה מתנהל באמצעות צוות מקצועי מנוסה, החולש על ההיבטים השונים של חיי הקשישים ומלווה אותם לכל אורך הדרך: החל מהבנת הצרכים, דרך סיוע בבחירה ועד לקבלה ולהתנהלות השוטפת מול המוסד לדיור המוגן. אחד היתרונות העיקריים של קרן אור הוא העובדה שהיא פועלת למען הציבור, כך ששירותיה החיוניים אינם כרוכים בתשלום מצד האדם המבוגר או משפחתו.

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715449

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר